Nie wszystko jednak kręci się wokół pracy… Dlatego też poza obmyślaniem planów biznesowych, wyliczaniem kosztów, tworzeniem USP i celów strategicznych, koordynatorzy projektu pozwalali nam odetchnąć. Każdego dnia zapewniali nam sporą dawkę atrakcji! Wśród nich były między innymi: ucieczka z escape roomu, odwiedzenie Doliny Kłodzkiej, spływ pontonami, wieczory integracyjno-kulturalne, rejs po Odrze, zwiedzanie zakątków Wrocławia, czy udział w turnieju w Rocket League’a i Tekken’a zorganizowanego przez koło naukowe „esport challenger”.
Projekt jest kontynuacją inicjatywy podjętej przez doktora habilitowanego Andrzeja Kardasza, Matthiasa Eichhoffa oraz profesora Andrew Turnbulla. Każdego roku w warsztatach uczestniczy reprezentacja Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod opieką doktora Tomasza Dyczkowskiego i doktora habilitowanego Grzegorza Krzosa. W tym roku dołączył do nich doktorant naszego UEW – Krystian Olek, który był współorganizatorem wydarzenia. Poprzednie edycje odbywały się między innymi w Aberdeen, Mainz czy Lizbonie.
Zwycięzcą całych warsztatów został projekt dotyczący stworzenia systemu e-banu. W sieci często młodzi ludzie, choć nie tylko, spotykają się z falą hejtu, obelgami i wyzwiskami, ma to miejsce na całym świecie. Projekt ten skupiał się na stworzeniu systemu, który wykrywałby takie rzeczy (we wszystkich językach), cenzurował i nakładał blokady na wulgarnych użytkowników, czyniąc internet miejscem bardziej przyjaznym.
Chcielibyśmy podziękować również Andrzejowi Hrehorowiczowi za pomoc w organizacji oraz kołu naukowemu Esport Challenger.