dr inż. Ewa Biazik
dr inż. Gabriela Haraf
dr inż. Krzysztof Lutosławski
dr inż. Janusz Stanisławski
dr inż. Mirosława Teleszko
dr inż. Marta Wilk
mgr Marta Kołodziej
mgr Katarzyna Szczurko
mgr inż. Aniceta Ślęczka
mgr inż. Monika Wereńska
Projekt organizacyjnie wspierały studentki: Klaudia Golczyk, Elżbieta Urbaniak oraz pracownicy Biura Promocji: Tamara Chorążyczewska i Lucyna Wasylina.
Domowe sery (uczestnicy poznali tajniki domowych serowarów i samodzielnie przygotowali pyszny ser)
Żywność w laboratorium (w trakcie zajęć oprócz zagadnień nt. budowy i wartości odżywczej jaja kurzego, m.in. udowodniono trujące działanie alkoholu).
Czarodziejskie barwniki z owoców i warzyw (była to magiczna podróż po świecie barwników roślinnych).
Co i jak trawimy w jamie ustnej? (poznawano chemiczne procesy zachodzące w jamie ustnej, analitycznie wykrywano podstawowe składniki śliny).
Sprawdź czy umiesz rozpoznać smaki i zapachy żywności (w formie zabawy lokalizowano receptory smakowe na języku, rozpoznawano zapachy produktów żywnościowych).
Gluten i zdrowie (na warsztatach opowiadano o glutenie pod kątem przydatności technologicznej i jego wpływie na zdrowie).
W świecie automatyki – od teorii do praktyki (przygotowano pokaz o budowie urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym, jak działają, z jakich informacji zwrotnych korzystają).
Labirynty techniki – inżynieria procesowa (były to warsztaty dla osób zaciekawionych procesami fluidyzacji i rektyfikacji)
Od nasiona do spożycia – olej z pierwszego tłoczenia (uczestnicy poznali technologię produkcji oleju współcześnie i metodami sprzed 100 lat).